Ekip yorgunluktan bitmiş olsa da tebessüm hiç eksik olmuyor. Etkinlik alanında genişletme çalışması yaptık ve üst yoldan kolayca kamp alanına erişilebilecek bir toprak yol açtık. Daha önce burası yol olarak kullanılmış fakat çalılar kapatınca hiç kullanılmamış gibi bir görüntüsü vardı. Etkinlik alanını genişlettikten sonra fark ettik ki tam bir yanardağ gibi görünüyor. Ortada ateş yakılacak alanın olması da Yanardağ fikrini destekliyor. Bu yüzden etkinlik alanına Yanardağ ismini verdik.

Yanardağ’a çıkan toprak merdivenleri inşaa ederken düşünecek o kadar vaktim oldu ki. İnsan birşeyi hayal edince ve yapmak isteyince hiçbirşey o kadar da imkansız değilmiş aslında. Topraktan merdiven yapma fikri öylesine gelişmiş olsa da, güzel şeyler çıkacağını hayal edip sonrasında bunu gerçekleştirmek harika bir duygu.

Gün içerisinde setlerdeki elektrik sistemleri ve peyzaj işleri ile uğraşıyoruz. Manzaramız ise tam olarak böyle. Aşağıda görünen alan Bros Cafe. Arazideki işler kadar oradaki işler de bir o kadar önemli. Arazideki işlerimiz bittiğinde, cafe ve mutfak alanını da tasarlayacağız. Son 1 haftalık süreçteyiz. İnsan bedeninin ve hayal gücünün sınırlarını zorluyoruz.

Etkinlik alanındaki çevre düzenlemesi en uzun süren işlerimizden birisi. Alanı genişletmek için yaptığımız çalışmalar yeşil görüntünün yerini toprak görüntüsüne bıraktı. Bunu en güzel şekilde kamufle edebilmek için çabalıyoruz.

Her sette şarjlar için prizler var. Bu prizleri ve gece aydınlatmalarını en uyumlu ve verimli şekilde tasarlıyoruz. Mustafa, artık adeta enerji mühendisi gibi çalışıyor. Boyalı lastiklerin altında gece aydınlatması için gün ışığı renginde ledler ve duvar prizleri bulunuyor. Lastiklerin içerisine ise sivrisinek ve böcekleri uzak tutan, bir o kadar da güzel kokusu olan fesleğenlerden dikiyoruz.

Arazi çevresi ve tüm setler, ilaçlandı. Artık bakım zamanı geldi. Yarın otlar kesilerek halı gibi dümdüz setler oluşacak. Meyvelerden olgunlaşanlar toplanacak ve ağaçlar sulanacak. Eğlenceli bir gün bizi bekliyor.

Ofiste toplantımız 02:30 civarlarında bitti. Yarın ki görev paylaşımları yapıldı. Mustafa Bros Valley’i otlardan kurtaracak, Tahir sabahtan dışarıdaki eksik malzemelerin temini için çarşı pazar koşturacak ve Fatih etkinlik alanını düzenleyerek, açık hava sineması için perdeyi çam ağaçları arasına yerleştirecek.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2019 Gökyüzü Kampı

BİZİ ARAYIN!

Bize buradan mesajınızı bırakabilirsiniz. En kısa süre içerisinde dönüş sağlayacağız.

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?