Bros Valley’da kamp hazırlıkları aralıksız sürüyor. Bugün sabah saatlerinde etkinlik alanı düzenlemesi ve kamp alanının yeni giriş alanının düzenlemesi için iş makinesi çalışacak. Birkaç gün sürecek bu çalışmanın sonunda, şuanda çim olan birçok yer toprak haline gelerek arazinin yeşil ve kahverengi uyumunu tamamlayacak.

İş makinesi etkinlik alanındaki çalışmalarını bitirdikten sonra ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmalarımız başlayacak. Etkinlik için son 20 günümüz ve uykuyu unutmuş bir biçimde çalışmaya devam ediyoruz. Tahir etkinlik için gerekli malzeme ve sponsorluk ilişkileri ile uğraşırken, Mustafa kafe alanının tadilat ve boya işlerini tamamlıyor.

Ben (Fatih) ise etkinlik için gerekli görsel materyaller ve Kampbros’un her geçen gün büyüyen trafiği ile uğraşıyorum. Gün içerisinde Tema Vakfı ile anlaşma sağlayıp her bilet için bir fidan kampanyası başlatmayı planlıyoruz. Çevremizdeki ormanlarda keşfe çıktığımızda fark ettik ki artık yaban fazla avlanması, ekolojik döngüye zarar vermiş durumda. Ormanlarda eskisi kadar çok çam fidanı üremiyor. Zor geçen kış koşullarının devirdiği ağaçlar, Mahmut Dağı ormanını seyrekleştirmiş durumda.

Bu sorunu çözmek adına köy kahvesinde çok yakın zamanda doğal hayatın sürdürülebilirliği ve tarımla uğraşanların mahsüllerini yaban hayvanlarından nasıl koruyabileceklerini anlatacağız.

Doğal hayatın sürdürülebilirliği adına güzel çalışmalar yürüten Tema Vakfı’nı seviyoruz ve desteklemek istiyoruz. Bu desteğimizde tüm katılımcılarımızın faydasının olması ve her birisinin doğada büyüyen ağaçlarının olmasını hedefliyoruz.

Şimdilik gelişmeler bu kadar. Gün içerisinde etkinlik alanından çalışmaları yayınlayacağız.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2019 Bros Valley

BİZİ ARAYIN!

Bize buradan mesajınızı bırakabilirsiniz. En kısa süre içerisinde dönüş sağlayacağız.

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?