Mahmut Dağı’na açılan kapı

Bros Valley

İzmir ilinin Kemalpaşa ilçesine bağlı Dereköy köyü üzerinde yer alan kamp alanımız, 1387 Rakımlı Mahmut Dağı‘na uzanan derin bir vadinin girişinde yer almaktadır. Bal festivalleri ile adını duyuran Dereköy’ün, zeytin ağaçlarından oluşan yemyeşil ovasını ve Nif Dağı’nın ihtişamlı manzarasını seyretme imkanı sunmaktadır.
12.000 metrekare içerisinde yer alan kamp alanında, bros cafe, ateş alanları, atölyeler, tuvaletler, duşlar, wifi, şarj istasyonları, çamaşır makinesi, buzdolabı gibi imkanlar bulunmaktadır.

Çevresi çam ormanlarından oluşan kamp alanımızda, çeşitli meyve ağaçlarından oluşan 4 metre genişliğinde ve 50 metre uzunluğunda blok çadır alanları bulunmaktadır. Kampımız, Mahmut Dağı trekking rotalarının başlangıcında yer almaktadır. Ayrıca kamp alanımızdan Ege Bölgesi’nin en popüler kaya tırmanış duvarlarından olan Dereköy kaya tırmanış duvarına uzanan kısa bir yürüyüş parkurumuz bulunmaktadır. Nif Dağı’nın üzerinden gün batımını ve yıldızlarla dolu gökyüzü manzarasını keyifle seyretme imkanı sunmaktayız.

Dereköy ovasının yeşil bahçeleri, gökyüzünün mavisiyle buluşunca kamp yapmak çok daha keyifli bir hal alıyor. Sabah kahvaltıları için Bros Bahçe’de yetişen domates, biber, salatalık ve diğer sebzelerden toplamak ve organik bir kahvaltı yapmak ise paha biçilemez bir keyif. Mahmut Dağı’nın zirvesine uzanan, her birisi 15 kilometreyi bulan yürüyüş rotalarında bir yolculuk yapmak mümkün. Kaya tırmanışı yapmak ve yapanları seyretmek için Dereköy Kaya Duvarı’na ulaşım ise çok kolay. Kamp alanından sadece 900 metre uzaklıktaki kaya duvarına, kamp alanımızdaki patika yolu yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Rock Climbing

Dereköy Kaya Duvarı

Dereköy kaya tırmanış duvarında, Zorbey Aktuyun, Koray Cirik, Emrah Özbay, Ceren Urallı, Muammer Yalçın gibi profesyonellerin açtığı rotalar bulunuyor. Kaya tırmanışçıları için İzmir’in en eski ve en güzel duvarlarından birisi olma özelliğini taşıyor. Dağcılık klüpleri, tırmanış grupları ve öğrenci gruplarının sıkça ziyaret ettiği bir güzergah olması ile de biliniyor.

Dereköy Mağarası

Kaya tırmanış bölgesinin yakınında bulunan Dereköy Mağarası, mağaracılık klüpleri ve macera grupları tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Arama kurtarma ekiplerinin, eğitim sahası olarak da kullandığı bu bölgede, yarışmalar ve eğitimler düzenleniyor.

Fotoğraf: Eyüp Selek

Doğa Yürüyüşü ve Bisiklet Parkurları

Mahmut Dağı 1387 metre rakıma sahip bir dağ kütlesi. İzmir ilinin güney doğusunda yer alıyor. İzmir’e uzaklığı yaklaşık olarak 40 km. Bozdağlar’ın uzantısı olup, Karabel Geçidi ile Nif Dağları’ndan ayrılıyor. Zirveye yürüyüş yapılabilecek onlarca farklı zorluk seviyesinde rota bulunuyor. Trekking faaliyetleri için sıklıkla tercih ediliyor. İzmir’in en keyifli doğa yürüyüşü ve MTB (Mountain Bike) parkurlarına sahip olmasıyla biliniyor. Rotalar üzerinde birçok su kaynağı ve dere üzerinden geçiliyor. Yürüyüş ve bisiklet rotalarını Wikiloc uygulaması üzerinden inceleyebilirsiniz.

bros-valley-izmir-kamp-alani-doga-yuruyusu-1
bros-valley-izmir-kamp-alani-doga-yuruyusu-2
bros-valley-izmir-kamp-alani-doga-yuruyusu-3

Kamp Alanında Neler Var?

Bros Valley’de bay ve bayan lavobolar, duş, çeşmeler, çadırların yanı başında bilgisayar ve telefon şarj edebileceğiniz prizler, wifi, çamaşır makinesi, buzdolabı organik sebzelerin olduğu ortak kullanıma açık bros bahçe, kafeterya alanı gibi birçok imkan bulunmaktadır.

camp

Çadır Alanları

barbecue

Barbekü Alanları

plug

Şarj İçin Prizler

barbecue (1)

Bros Cafe

wifi (1)

Wifi

wheat

Bros Bahçe

Etkinliklerimizden Haberdar Olun

©2019 Bros Valley

BİZİ ARAYIN!

Bize buradan mesajınızı bırakabilirsiniz. En kısa süre içerisinde dönüş sağlayacağız.

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?